banerek reklamowy
Strona główna
Aktualności
Nowości i wznowienia
Zapowiedzi
Katalog
i Księgarnia
Nasi Autorzy
Pracownia DTP
Zamówienia
O nas
Kontrahenci
Kontakt
Wpisz nazwisko autora lub fragment tytułu

wawrzyn pawła konrada
Aktualności
Aktualności

12 marca 2016 r.
Od dzisiaj wszystkie aktualności dotyczące naszego wydawnictwa znajdziesz na facebooku:
Wystarczy kliknąć poniższy link:

Wydawnictwo Werset - Aktualności

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia i polubienia naszej strony.

11 marca 2016 r.
Oddajemy do rąk Czytelników piąty numer serii Quêtes littéraires. Jest to kolejny tom recenzowanej serii wydawniczej pod redakcją Edyty Kociubińskiej i Judyty Niedokos (Instytut Filologii Romańskiej KUL). Seria jest propozycją dla miłośników literatury francuskiej i frankofońskiej. Każdy numer poświęcony jest odrębnemu zagadnieniu, współtworzą go zarówno znani badacze, jak również młodzi naukowcy z Polski i zagranicy.

1 marca 2016 r. Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Proponujemy lekturę publikacji Zofii Leszczyńskiej Lubelski Panteon Żołnierzy Wyklętych.

28 lutego 2016 r.
Nowa publikacja! Przedstawiamy antologię poezji Anny Keryl, polskiej poetki i malarki pochodzącej z Lubelszczyzny, od 25 lat mieszkającej w Norwegii i tam tworzącej swe wiersze i obrazy. Tom rozpoczynają zbiory wcześniej już wydane w Polsce i Norwegii, wiersze, o których w Tygodniku Powszechnym pisał sam Czesław Miłosz i które stały się zaczątkiem korespondencji Noblisty z ich Autorką. Lwia jednak część tego ogromnego tomu to dziesięć późniejszych zbiorów wierszy nigdy w Polsce niepublikowanych. Wierzymy, że tom ten wypełnia pewną lukę w obrazie współczesnej poezji polskiej, lukę której istnienie sygnalizował profesor J. F. Fert pisząc o Annie Keryl: "To zdumiewające, że autorka tylu znakomitych wierszy egzystuje jakby poza podstawowym obiegiem literackim, choć znał jej wiersze i wysoko cenił sam Czesław Miłosz. Być może to skutek niespiesznego i mało ostentacyjnego wkraczania na rynek czytelniczy". Tom opracował i opatrzył wstępem dr hab. Witold Wołowski. Książce towarzyszy płyta zawierająca elektroniczną wersję zbiorów poezji oraz blisko 150 dzieł malarskich Anny Keryl.

27 stycznia 2016 r.
Klikając na link: http://goo.gl/mHCOrV można obejrzeć aplikację: "Tajne organizacje harcerskie w Polsce w latach 1944-1956", której Autorem jest doktorant KUL Pan Mateusz Zawadzki. Aplikacja powstała w oparciu o materiały zgromadzone w rozprawie dr Ewy Rzeczkowskiej Bogu, Polsce, Bliźnim. Tajne organizacje harcerskie w latach 1944–1955. Książka, wydana przez nasze wydanictwo w 2015 roku zdobyła nagrodę im. prof. Tomasza Strzembosza dla autora najlepszej książki dotyczącej najnowszej historii Polski.

21 stycznia 2016 r.
W gmachu Wydziału Humanistycznego UMCS dr Andrzej Przegaliński wygłosił wykład pt. "Pierwsze wyścigi konne w Lublinie w 1860 roku. Z dziejów jeździectwa na Lubelszczyźnie". Wykład zorganizowany został przez Lubelskie Centrum Dokumentacji Historii Sportu. Zainteresowania badawcze dra Andrzeja Przegalińskiego od lat koncentrują się wokół historii ziemiaństwa. Sam wykład wpisuje się w gałąź historii gospodarczej - pierwsza lubelska gonitwa konna była jedną z wielu imprez uświetniających Trzecią Wystawę Rolniczą otwartą 28 sierpnia 1860 roku w Lublinie. Wystawa, będąca przeglądem rolniczych, hodowlanych i przemysłowych osiągnięć Królestwa Polskiego, w obliczu nadchodzących przemian i w dobie rodzącej się konspiracji przedpowstaniowej, miała także swój wymiar patriotyczny pokazując siłę i dumę narodu pozostającego pod rządem zaborców. Zagadnienia związane z wystawą 1860 r. oraz późniejszą o cztery dekady Wystawą Rolniczo-Przemysłową dr A. Przegaliński omawia w wydanej w Wydawnictwie Werset książce Z dziejów wystaw rolniczych. Trzecia Wystawa Rolnicza (1860) i Wystawa Rolniczo-Przemysłowa (1901) w Lublinie.

11 kwietnia 2015 r.
Nowa publikacja Enseigner le français sur objectifs spécifiques : de la théorie à la pratique. Redakcja: Magdalena Sowa. Zapraszamy do lektury!

28 marca 2015 r.
Wydaliśmy już czwarty tom serii wydawniczej Quêtes littéraires Sur les traces du vagabond. Zapraszamy do lektury!

1 marca 2015 r. Nowa publikacja: Zofia Leszczyńska Lubelski Panteon Żołnierzy Wyklętych.

26 lutego 2015 r. Odbyła się promocja książki Bohdana Królikowskiego Ten dzielny miś,

20 lutego 2015 r. Nowa publikacja: Ewa Rzeczkowska Bogu, Polsce, Bliźnim. Tajne organizacje harcerskie w latach 1944–1955.

29 grudnia 2014 r. Nowa publikacja: Maciej Münnich Czy istniało królestwo Dawida?.

13 grudnia 2014 r. Nowa publikacja: Adam Bajcar Życie w kręgu wielu kultur. Wspomnienia i opinie.

12 listopada 2014 r. Nowa publikacja: Jacek Zygmunt Sawicki, Katarzyna Krzywińska Szuflady pamięci.

29 października 2014 r. Nowa publikacja: Javier Velasco Yeregui, Memoria y presencia Divina. Espacio sagrado en el Código de la Alianza (Ex 20, 23-26).

15 października 2014 r. Nowa publikacja: Trzeci tom serii: „Z dziejów Jastkowa i okolic Aktywność społeczna i gospodarcza mieszkańców podlubelskich miejscowości.

12 września 2014 r. Nowa publikacja: (red. Paula Jadwiga Wojtacka) Bronisława Goliszewskiego Pamiętnik znaleziony na strychu.

15 września 2014 r. Nowa publikacja: (red. Cezary Taracha) Entre Oriente. Actas del Primer Congreso de Hispanistas. .

21 sierpnia 2014 r. Nowa publikacja: Ayelet Shafir Powrót Dudu.

19 sierpnia 2014 r. Nowa publikacja: Ora Regev A rzeka nadal płynie.

24 czerwca 2014 r. Nowa publikacja: Jacek Chachaj Lublin – miasto Rychezy? Lubelskie szkice historyczne XI–XIV wieku..

17 czerwca 2014 r. w Collegium Norwidianum KUL odbyła się promocja książki Krystyny Furtak „Tendencje nadrealistyczne we współczesnej poezji i plastyce a twórczość osób psychicznie chorych”.
Spotkanie prowadził prof. dr hab. Hubert Łaszkiewicz przy współudziale redaktor Ewy Dados oraz prof.dr. hab. Krzysztofa Dybciaka.

W dniach 12-13 czerwca w Lublinie odbywały się 8 Targi Książki. Stoisko wydawnictwa Werset cieszyło się dużą popularnością :)) Do zobaczenia w przyszłym roku.

11 czerwca o godzinie 17.00 w Centrum Kultury w Lublinie przy ul. Peowiaków 12 odbył się wieczór autorski Jonatana Barkaia i promocja jego najnowszego tomu poetyckiego "Zatracona metropolia".
O książce rozmawiali Jonatan Barkai, Karolina Famulska-Ciesielska, Piotr Weiser oraz Sławomir Żurek.

6 czerwca 2014 r. Nowa publikacja: Elżbieta Gajewska, Magdalena Sowa LSP, FOS, Fachsprache... Dydaktyka języków specjalistycznych..

26 maja o godzinie 17:00 w ośrodku "Brama Grodzka Teatr NN" odbyło się spotkanie autorskie z Sarą Barneą i promocja jej książki "Jeszcze jedna opowieść i małe opowieści".
Spotkanie prowadziła Małgorzata Gnot, a fragmenty książki czytał Witold Dąbrowski.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom za przybycie.

23 maja o godzinie 17:00 w Bibliotece im. Hieronima Łopacińskiego odbyła się druga promocja książki "Studia nad ziemiaństwem w XIX i XX wieku". Wszystkim uczestnikom dziękujemy za przybycie i dyskusję nad problematyką poruszaną w książce.„Studia nad ziemiaństwem w XIX i XX wieku”

15 maja 2014 r. o godzinie 17:00 Biblioteka Główna UMCS, Insytut Historii UMCS, Kolegium Redakcyjne oraz Wydawnictwo Werset zapraszają na promocję książki „Studia nad ziemiaństwem w XIX i XX wieku”

6 maja 2014 r. o godzinie 19:00 przy ulicy Roosevelta 17, w Domu Literatury w Łodzi odbędzie się spotkanie z Renatą Jabłońską, autorką książki Fragmenty. Urywki wspomnień 1939–2009.

5 maja 2014 r. Nowa publikacje: Krystyna Furtak Tendencje nadrealistyczne we współczesnej poezji i plastyce a twórczość osób psychicznie chorych.

1 maja 2014 r. Ukazał się następny tom autorstwa Renaty Jabłońskiej Fragmenty. Urywki wspomnień 1939–2009.

24 kwietnia 2014 r. o godzinie 13:00 w Zespole Szkół Rolniczych w Kijanach odbyła się promocja artykułu naukowego dr J. Ewy Leśniewskiej pt. „Dobra ziemskie Kijany w latach 1854–1908”, zamieszczonego w naszej nowej publikacji „Studia nad ziemiaństwem w XIX i XX wieku”

15 kwietnia 2014 r. Wydaliśmy czwarty tom serii Studia nad ziemiaństwem w XIX i XX wieku, pod redakcją Zofii Gołębiowskiej, Albina Koprukowniaka i Andrzeja Przegalińskiego.

7 lutego 2014 r. W czytelni Zakładu Historii KUL odbyło się spotkanie podczas którego Pani Elżbiecie Janickiej-Olczakowej i Panu Profesorowi Stanisławowi Olczakowi uroczyście wręczono dedykowaną im publikację Legenda. Problem badaczy.

4 lutego 2014 r. Wydaliśmy pracę zbiorową pt. Legenda. Problem badaczy, pod redakcją Zbigniewa Piłata, Leszka Wojciechowskiego i Dariusza Prucnala.

27 stycznia 2014 r. Ukazuje się ostatni z trzech tomów autorstwa Piotra Żbikowskiego W imperium carów. „Kurier Litewski” 1793–1806.

7 stycznia 2014 r. Wydana zostaje w naszym wydawnictwie pierwsza w 2014 roku książka pt. Jeszcze jedna opowieść i małe opowieści, której autorką jest Sara Barnea.

22 grudnia 2013 r. Ukazały się dwa tomy publikacji (w hiszpańskiej wersji językowej) autorstwa Wladimira Adame de Heu pt. Textos sobre el pasado: Historia y Memoria.

10 grudnia 2013 r. Pod redakcją Aleksndry Kocjan ukazał się następny tom serii 12/15 - Różnice kulturowe a nauczanie języka obcego, czyli dlaczego złota rybka czasem jest czerwona.

28 listopada 2013 r. Wydaliśmy książkę dr Doroty Weredy pt. Biskupi unickiej metropolii kijowskiej w xviii wieku.

29 października 2013 r. Wydana została książka ze wspomnieniami Władaysława Seweryna Trzcińskiego Wspomnienia.

20 października 2013 r. Ukazał się następny tomik poezji Jonata Barkaia (w przekładzie Violi Wein Zatracona metropolia.

30 września 2013 r. Wydaliśmy siódmy tom serii "Biblioteka Polsko-Hiszpańska" pod redakcją Cezarego Tarachy pt. Polonia y España. Primeras constituciones.

25 września 2013 r. Wydaliśmy książkę autorstwa Leszka Wojciechowskiego pt. Do świętej Katarzyny na Synaju i w Aleksandrii. Opis pielgrzymki w nurcie piśmiennictwa pątniczego – od Breydenbacha do Wargockiego (1486–1610).

20 września 2013 r. Wydaliśmy książkę autorstwa Urszuli Paprockiej-Piotrowskiej pt. Construction du récit dans la communication en langue étrangère.

16 września 2013 r. Wydaliśmy książkę autorstwa Sebastiana Duszy pt. Kształcenie kompetencji składniowej na poziomie zdania złożonego oraz retorycznego okresu zdaniowego (na przykładzie języka niemieckiego jako obcego).

10 września 2013 r. Wydaliśmy drugą książkę autorstwa Eugeniusza Korolczuka pt. Rogożniczka. Dzieje wsi i jej mieszkańców..

31 lipca 2013 r. Ukazał się drugi tom serii "Z dziejów Jastkowa i okolic" pt. Z przeszłości Jastkowa. Wybrane problemy lokalnej historii. Tom drugi poświęcony stolicy mikroregionu - miejscowości Jastków i jej najbliższym okolicom.

20 lipca 2013 r. Wydany została książka autorstwa Irit Kuper Tango 1 maja. To już druga pozycja książkowa tej autorki wydana na polskim rynku.

14 lipca 2013 r. Publikacja książki Teresy z Fudakowskich Rostworowskiej pt. Za szlakiem mojego życia.

4 lipca 2013 r. Wydaliśmy pracę zbiorową pod redakcją Urszuli Mai Krzyżanowskiej, Joanny Zonik i Przemysława Zonika pt. Umysł i kultura. Zapraszamy do lektury!

21 czerwca 2013 r. Ukazała się publikacja Elżbiety Gajewskiej Courriel vs courrier : la communication écrite en français de la communication professionnelle au temps des nouvelles technologies

14 czerwca 2013 r. podczas otwarcia VII Lubelskich Targów Książki Wydawnictwo Werset odebrało Wawrzyn Pawła Konrada w kategorii "Monografie. Lublin – Lubelszczyzna" za publikację Ziemiaństwo na Lubelszczyźnie. Praca i życie codzienne w mająku ziemiańskim. W tym miejscu można obejrzeć fotorelację z VII Lubelskiech Targów Książki.

2 czerwca 2013 r. Wydano w postaci elektronicznej 13-ty numer Biuletnu Stowarzyszenia Nauczycieli Języka Francuskiego - PROF-EUROPE. Biuletyn prezentowany jest bezpłatnie na stronie www: Biuletyn PROF-EUROPE [13]

23 maja 2013 r. Wydaliśmy trzeci z czterech tomów serii "Trudne sąsiedztwa Polska i Ukraina a Rosja i Niemcy", autorstwa Janusza Zajączkowskiego. Tom trzeci poświęcony jest czasom drugiej wojny światowej Janusz Zajączkowski, "Trudne sąsiedztwa Polska i Ukraina a Rosja i Niemcy". Druga wojna światwa

15 maja 2013 r. wydaliśmy czwartą książkę Jana Stanisława Łosia Świat historyków starożytnych

24 kwietnia 2013 r. W przekładzie Violi Wein, z przedmową Sławomira Jacka Żurka, ukazał się kolejny tom poezji autorstwa Jonatana Barkai Morderczy wizerunek

8 kwietnia 2013 r. Wydaliśmy pierwszy tom poezji Franciszka Michałowskiego Na fali życia

28 marca 2013 r. Oddaliśmy do rąk Czytelnika drugi z trzech zaplanowanych tomów publikacji dotyczącej polskojęzycznej prasy, która ukazywała się pod każdym z trzech zaborów Rzeczypospolitej w latach 1796–1806. Drugi tom serii nosi tytuł: W monarchii pruskiej. „Gazeta Warszawska” 1796–1806.

7 marca 2013 r. o godzinie 17:00, w Czytelni Naukowej Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. Hieronima Łopacińskiego odbyła się promocja książki Ziemiaństwo na Lubelszczyźnie V. Praca i życie codzienne w majątku ziemiańskim. Organizatorzy: Muzeum Zamoyskich w Kozłówce, Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Hieronima Łopacińskiego oraz wydawnictwo Werset.

5 marca 2013 r.
W Jastkowie odbyło się Sympozjum naukowe "Z przeszłości Jastkowa". Referaty przedstawione podczas tego spotkania ukażą się pod redakcją prof. Cezarego Tarachy, jako drugi tom serii wydawniczej "Z dziejów Ziemi Jastkowskiej", w lipcu br.

26 lutego 2013 r.
Ukazała się książka Franciszka Michałowskiego W otchłani miłości

19 stycznia 2013 r.
Opublikowaliśmy piąty tom serii Ziemiaństwo na Lubelszczyźnie V. Problematyka poruszana w nieniejszym tomie to Praca i życie codzienne w majątku ziemiańskim.. Zapraszamy do lektury!

27 grudnia 2012 r.
Drugi tom serii Fides ex visu zatytułowany Okiem mistyka.

23 grudnia 2012 r.
Wydaliśmy drugi tom serii wydawniczej Quêtes littéraires Aux confins de l'absence. Zapraszamy do lektury!

30 listopada 2012 r.
Ukazała się książka Arkadiusza Stasiaka Miejskość i szlacheckość. Kontrfaktyczna interpretacja nowożytnej historii Lublina. Jest to drugi tom serii wydawniczej pt. „Co to wszystko znaczy” wydawnej pod redakcją Piotra Plisieckiego.

25 listopada 2012 r.
Wydaliśmy książkę Agnieszki Szykuły-ŻygawskiejOd Karola Burzyńskiego do Michała Wurtzera młodszego Warsztat rzeźbiarski 2. poł. XVIII wieku w Ordynacji Zamojskiej.

27 października 2012 r.
Ukazała się publikacja autorstwa prof. dra hab. Piotra Żbikowskiego „Pod rządami Fryderyka Habsburga – cesarza Austrii. Gazeta Krakowska 1796–1806”„Pod rządami Fryderyka Habsburga – cesarza Austrii. Gazeta Krakowska 1796–1806”.

5 października 2012 r.
Wydaliśmy ksiażkę Xaviera Rosona Brama Grodzka.

10 września 2012 r.
Pod redakcją dr hab. Magdaleny Sowy i dr han. Urszuli Paprockiej-Piotrowskiej ukazała się trzeci tom serii „12/15”, zatytułowany Travaux de jeunes chercheurs. Acquisition et didactique des langues.

10 sierpnia 2012 r.
Pod redakcją prof. Cezarego Tarachy ukazał się następny (VI) tom serii „Biblioteka Polsko-Iberyjska”, zatytułowany Stanisława Konarskiego oda „Ad comitem Aranda”.

20 lipca 2012 r.
Ukazała się publikacja Jarosława Rabińskiego Skompromitować Powstanie. Zmagania komunistycznej propagandy z Powstaniem Warszawskim 1953–1956.

14 lipca 2012 r.
Tomem Siedem wieków Dąbrowicy (pod redakcją Cezarego Tarachy) zainugurowaliśmy nową serię wydawniczą „Z Dziejów Ziemi Jastkowskiej”.

27 czerwca 2012 r.
Wznowione wydanie publikacji Piotra Plisieckiego Dialog o Bolesławie Wiekim.

15 czerwca 2012 r.
Podczas VI Lubelskich Targów Książki, w Bibliotece im. Hieronima Łopacińskiego, odbyła się promocja książki Andrzeja Przegalińskiego Z dziejów wystaw rolniczych. Trzecia Wystawa Rolnicza (1860) i Wystawa Rolniczo-Przemysłowa (1901) w Lublinie.

30 maja 2012 r.
Ukazał się drugi tom książki Janusza Zajączkowskiego Trudne sąsiedztwa. Polska i Ukraina a Rosja i Niemcy

11 maja 2012 r.
W Bibliotece Narodowej w Warszawie przy Al. Niepodległości 213, odbyła się promocja książki Renaty Jabłońskiej Zabawy białych plam

6 maja 2012 r.
W Muzeum Wsi Lubelskiej w Lublinie, odbyła się promocja książki Andrzeja Przegalińskiego Z dziejów wystaw rolniczych. Trzecia Wystawa Rolnicza (1860) i Wystawa Rolniczo-Przemysłowa (1901) w Lublinie

28 kwietnia 2012 r.
Następna książka Andrzeja Przegalińskiego Z dziejów wystaw rolniczych. Trzecia Wystawa Rolnicza (1860) i Wystawa Rolniczo-Przemysłowa (1901) w Lublinie

6 kwietnia 2012 r.
ukazała się książka autorstwa Renaty Jabłońskiej Zabawy białych plam

16 marca 2012 r.
Na zasadach reprintu wydalismy publikację Tadeusza Szułdrzyńskiego Wspomnienia wielkopolskie

26 lutego 2012 r.
Pod redakcją Joanny Kudełko i Cezarego Tarachy ukazała się książka Polska-Hiszpania. Wczoraj i dziś. Studia poświęcone wybranym zagadnieniom z historii i współczesności

9 stycznia 2012 r.
Wydaliśmy książkę Jacka Chachaja Bliżej schizmatyków niż Krakowa... Archidiakonat lubelski w XV i XVI wieku

3 stycznia 2012 r.
Wydana została książka Irit Kuper Krystyno, czy pamiętasz mnie?

2 stycznia 2012 r.
Po 72 latach ukazało się wznowienie publikacji Jana Stanisława Łosia Hellada na przełomie

29 grudnia 2011 r.
Ukazał się pierwszy tom nowej serii wydawniczej "Quêtes littéraires" - Ecrire l'absence

28 grudnia 2011 r.
wydaliśmy książkę Katarzyny Wołowskiej Opozycje sensu w dyskursie

2 grudnia 2011 r.
O godzinie 15:30 w Collegium Norwidianum, sala CN 107, odbyła się promocja książki autorstwa Alicji Puszki i Joanny Szady:
Dom dziecka imienia Janusza Korczaka w Lublinie w latach 1855-2010

28 listopada 2011 r.
Ukazał się drukiem, opracowany przez Wydawnictwo Werset, 12 numer Biuletynu Stowarzyszenia Nauczycieli Języka Francuskiego PROF-EUROPE.

15 października 2011 r.
wydaliśmy książkę autorstwa Marka Bochniaka W służbie Bogu i muzyce. Organiści diecezji lubelskiej w okresie II Rzeczypospolitej

05 października 2011 r.
o godzinie 17:00, w gmachu Collegium Norwidianum KUL, odbyła się promocja tomu poezji Jonatana Barkai:
Pastoralna atmosfera cmentarzy

16 września 2011 r.
Wydaliśmy publikację autorstwa Alicji Puszki i Joanny Szady:
Dom dziecka imienia Janusza Korczaka w Lublinie w latach 1855-2010

05 sierpnia 2011 r.
Ukazało się drugie wydanie tomiku poezji Jana Marii Kłoczowskiego Oczy czasu

23 lipca 2011 r.
Wydaliśmy tom poezji Jonatana Barkai Pastoralna atmosfera cmentarzy

15 lipca 2011 r.
Ukazała się książka Jadwigi Michałowskiej W lustrze imienia

21 czerwca 2011 r.
o godzinie 18:30 przu ul. Złotej 9 w Lublinie (Sala Unii) odbyła się zorganizowana przez lubelskich Dominikanów i wydawnictwo Werset promocja książki pod redakcją Małgorzaty Chomy-Jusińskiej i Małgorzaty Żórawskiej Formacja Ludwik. Duszpasterstwo Akademickie Ojca Ludwika Wiśniewskiego w Lublinie 1972-1981.

16 czerwca 2011 r.
Pod redakcją Małgorzaty Chomy-Jusińskiej oraz Małgorzaty Żórawskiej ukazała się książka Formacja Ludwik. Duszpasterstwo Akademickie Ojca Ludwika Wiśniewskiego w Lublinie 1972-1981.

12 czerwca 2011 r.
Pod redakcją dr Anety Kramiszewskiej ukazała się książka Fides imaginem quaerens. Studia ofiarowane Księdzu Profesorowi Ryszardowi Knapińskiemu w siedemdziesiątą rocznice urodzin.

6 czerwca 2011 r.
Ukazał się hiszpański przekład książki Eugeniusz Małaczewskiego Koń na wzgórzu [Caballo en el monte]

31 maja 2011 r.
Ukazała się książka Janusza Zajączkowskiego Trudne sąsiedztwa. Polska i Ukraina a Rosja i Niemcy

18 kwietnia 2011 r.
Ukazała się książka Andrzeja Przegalińskiego Wokół dworu i parku. Studia z duchowej i materialnej kultury ziemiaństwa po powstaniu styczniowym

7 kwietnia 2011 r.
Ukazał się drugi zeszyt serii: Seria 12/15. Nr 2 pod tytułem: O nauczaniu i uczeniu się języka obcego dla potrzeb zawodowych, redakcja: Sebastian Piotrowski

4 kwietnia 2011 r.
o godzinie 20:00, na Uniwersytecie de la Rioja (Portales 48, Logroño ), odbyła się promocja książki Javier Velasco Yeregui. Kapłan, uczony, przyjaciel. Księga Pamiątkowa.

27 marca 2011 r.
Ukazał się czwarty tom serii "Biblioteka Polsko-Iberyjska" pt. Javier Velasco Yeregui. Kapłan, uczony, przyjaciel. Księga pamiątkowa.

24 marca 2011 r.
o godzinie 16:00, w gmachu Collegium Norwidianum, sala CN 208, odbyła się promocja książki Jacka Chachaja Początki kościołów lubelskich w świetle legend i przekazów historycznych. Serdecznie zapraszamy

28 lutego 2011 r.
Ukazał się pierwszy zeszyt nowej serii: Seria 12/15. Nr 1 pod tytułem: L'interculturel en pratique, redakcja: Magdalena Sowa

21 lutego 2011 r.
o godzinie 14:30, w gmachu Collegium Norwidianum, sala CN 104, odbyła się promocja książki Natalii Jarskiej Idealne kobiety. Sekcja Kobieca Falangi 1934-1959.

10 stycznia 2011 r.
Ukazała się książka Natalii Jarskiej Idealne kobiety. Sekcja Kobieca Falangi 1934-1959.

24 grudnia 2010 r.
Ukazała się książka Ewy Klajman-Gomolińskiej Milczenia z Bogiem.

17 grudnia 2010 r.
Ukazała sie książka Joanny Nastalskiej Rex martyr. Studium źródłoznawcze nad legendą hagiograficzną św. Wacława (X–XIV w.).

8 grudnia 2010 r.
Ukazała się książka Literaturoznawstwo, językoznawstwo i kulturoznawstwo jako płaszczyzny przekazu we wspólczesnej glottodydaktyce.

18 listopada 2010 r.
Ukazała się książka Jacka Chachaja Początki kościołów lubelskich w świetle legend i przekazów historycznych.

6 listopada 2010 r.
W Muzeum im. Ks. Stanisława Staszica w Hrubieszowie odbyła się promocja najnowszego tomu poezji Stanisławy Burdy Ciszą i słowem.

5 listopada 2010 r.
Ukazał się tom poezji religijnej Stanisławy Burdy Ciszą i słowem, ilustrowany linorytami Zbigniewa Jóźwika.

20 października 2010 r.
Ukazał się tomik poezji Jadwigi Michałowskiej (Gai) Za firanką.

13 października 2010 r.
W warszawskim Klubie Księgarza (Rynek Starego Miasta 22/24) o godz. 17.00 odbyła się uroczystość wręczenia Aleksandrze Olędzkiej-Frybesowej nagrody Warszawska Premiera Literacka za tom Metafizyczni poeci francuscy drugiej połowy XX wieku.

17 września 2010 r.
W ramach obchodów 71. rocznicy bitew pod Tomaszowem Lubelskim, na zorganizowanej z tej okazji sesji naukowej w auli tomaszowskiego Wydziału Zamiejscowego Nauk Prawnych i Ekonomicznych KUL odbyła się prezentacja książki Bitwy pod Tomaszowem Lubelskim w 1939 roku.

10 września 2010 r.
Ukazała się książka Bitwy pod Tomaszowem Lubelskim w 1939 roku pod redakcją Tadeusza Guza, Wojciecha Lisa i Ryszarda Sobczuka.

15 sierpnia 2010 r.
Ukazał się najnowszy tomik poezji Aleksandry Olędzkiej-Frybesowej składam ręce.

15 lipca 2010 r.
Ukazały się dwie pozycje:
Paulina Kusz, Jan Stanisław Łoś wobec kwestii ukraińskiej (1918–1939),
„Ibidem. Rocznik Koła Naukowego Historyków Studentów Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II” – tom VII.