banerek reklamowy
Strona główna
Aktualności
Nowości i wznowienia
Zapowiedzi
Katalog
i Księgarnia
Nasi Autorzy
Pracownia DTP
Zamówienia
O nas
Kontrahenci
Kontakt
Wpisz nazwisko autora lub fragment tytułu

wawrzyn pawła konrada
O nas
O nas
Wydawnictwo Werset zostało założone w 1997 roku. Specjalizuje się w publikowaniu książek naukowych (z zakresu szeroko pojętej humanistyki, a także nauk ścisłych), literatury pięknej (polskiej i przekładów z literatur obcych), eseistyki literackiej i historycznej, wspomnień i relacji, literatury regionalistycznej, poradników i przewodników.

Istnienie na trudnym polskim rynku wydawniczym zawdzięcza szczególnej dbałości o poziom edytorski i artystyczny wydawanych książek. Każda pozycja przyjęta do planu wydawniczego powierzana jest solidnej opiece redakcyjnej i komputerowej.

Dużą wagę Wydawnictwo przywiązuje do działalności promocyjnej. Organizuje spotkania autorskie, zabiega o recenzje, prezentuje tytuły na stronach internetowych.

Na budżety poszczególnych projektów wydawniczych składają się zarówno środki własne Wydawnictwa, jak i dotacje Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, a także innych urzędów, instytucji, firm i sponsorów prywatnych.

Sprzedaż książek odbywa się różnymi kanałami dystrybucji, zarówno hurtowej, jak i poprzez sieć współpracujących z nami księgarni, a także w ramach Księgarni Internetowej Wersetu.

Wydawnictwo prowadzi również działalność usługową w ramach Pracowni komputerowej. Wieloletnie duże doświadczenie informatyczne, wysokiej jakości sprzęt komputerowy i najnowsze oprogramowanie pozwalają na realizację różnorodnych zleceń w zakresie edycji tekstów, grafiki, reklamy (na różnych nośnikach), folderów, ulotek.

W maju 2010 roku otworzyliśmy naszą nową siedzibę - w centrum Lublina, w bezpośrednim sąsiedztwie największych lubelskich szkół wyższych. Stwarzamy w ten sposób możliwość łatwej i przyjemnej współpracy, szybkiego dostępu do naszych usług i oferty wydawniczej. Zapraszamy autorów i czytelników.